fbpx

Siedem korzyści

Z korzystania z naszego agenta nieruchomości podczas sprzedaży

doswiadczenie
Doświadczenie
Nasz Agent dokładnie zna sprzedawaną nieruchomość, zdobywa wszystkie niezbędne techniczne i prawne informacje na jej temat. Jako jedyna osoba odpowiedzialna za sprzedaż przygotuje się na każdą prezentację, a w jej trakcie żadne pytanie dotyczące nieruchomości nie zaskoczy Agenta.
kontakty
Kontakty
Współpraca z Agentem zwiększa szansę na szybkie znalezienie odpowiedniego kupującego. Agent w trakcie swojej działalności pozyskuje dziesiątki jak nie setki kontaktów od klientów, współpracowników, agentów czy biur nieruchomości. Z taką listą kontaktów jest duża szansa, że pośrednik zna kogoś, komu sprzedawana nieruchomość przypadnie do gustu.
analiza ceny
Analiza ceny
Pośrednik nieruchomości dobrze zna realia lokalnego rynku nieruchomości, wie na jakim poziomie kształtują się ceny działek czy mieszkań. Agent może pomóc w analizie ceny nieruchomości, tak by udało się pozyskać kupującego z najlepszym rezultatem dla klienta Sprzedającego.
komfort
Wygoda
Współpraca z naszym Agentem to łatwość w uzyskiwaniu informacji zwrotnej nt. postępów w sprzedaży nieruchomości. Kontakt z jedną odpowiedzialną za sprzedaż osobą, ogłoszenia pochodzą z jednego biura, przez co są wiarygodne dla kupujących.
biegly tlumacz
Formalności
Powierzenie sprzedaży nieruchomości w ręce Agenta to zwolnienie dla klienta z czasochłonnego załatwiania wszystkich niezbędnych dokumentów. Niejasności w statusie prawnym nieruchomości, brak wymaganych informacji? Agent nieruchomości wie jak to załatwić!
czas
Czas
Proces sprzedaży nieruchomości może trwać nawet miesiącami, co może być źródłem frustracji u sprzedających. Skorzystanie z usług naszego Agenta nieruchomości pozwala znacząco skrócić ten czas. Zdobyte doświadczenie i wypracowane standardy działań pozwalają na znacznie szybsze przeprowadzenie całego procesu sprzedażowego.
nic do stracenia
Nie ma nic do stracenia
Agent nieruchomości pobiera prowizję tylko w przypadku sprzedaży nieruchomości. Więc co jest do stracenia?

Historie

sprzedanych przez nas nieruchomości

Historia I

Agent nieruchomości nie jest od myślenia co może się udać, ale co może pójść nie tak.

Duża działka rolna w Leśnicy z trudną drogą dojazdową. Na taką nieruchomość niełatwo znaleźć Kupca. Finalnie chętnym do zakupu jest znajomy Sprzedającego. Właściciel działki rozważa, czy nie iść do Notariusza z pominięciem Agentki, bo Kupujący to znajomy, więc co może pójść nie tak?. Na szczęście Sprzedający się na to nie zdecydował. Do działki prowadzi droga służebna między innymi po działce na, której znajduje się dom sprzedającego .Tutaj małe wyjaśnienie: przejazd po własnych działkach nie jest zapisywany w Księdze Wieczystej, gdyż wg. prawa nie można się samemu obciążyć. Sprzedający oświadcza w Akcie Notarialnym, że działka ma dostęp do drogi publicznej. Notariusz przeocza fakt, że droga ta biegła również wzdłuż domu, po działce Sprzedającego.W trakcie spisywania umowy interweniuje Agentka i wspomniana służebność została dopisana. Jak potoczyłaby się ta sprawa, gdyby nie było Agentki? Kupujący zostałby bez drogi, a Sprzedający z dużym problemem, ponieważ oświadczył, że działka ma dostęp do drogi publiczne. Dom został sprzedany za pośrednictwem naszego biura 2 miesiące później. Sprawa by się ciągła zapewne miesiącami, jeśli nie latami z nowymi Właścicielami domu, po których działce biegła droga. Na szczęście dzięki pracy Agentki obie strony transakcji uniknęły sporych problemów.

Historia II

Trudny rozwód? Mediacje to nasza specjalność.

Do biura nieruchomości przychodzi kobieta, przedstawia swoją trudną sytuację z mężem, z którym się rozwodzi. Jej mąż chce jak najszybciej sprzedać dom, aby zakończyć kontakt z wspomnianą kobietą. Oferuje swój dom znajomym za 500 tyś zł, wobec braku odpowiedzi zaczyna rozważać niższą cenę.. Żona jest zastaną sytuacją już znużona, gotowa jest przystać na cenę 500 tys. zł. Na szczęście ktoś ze znajomych poleca jej kontakt z naszym biurem. Dzięki dobrej rozmowie najpierw z żoną, a następnie z mężem udaje się ustalić cenę ofertową domu na 590 tys. zł (z analizy naszej Agentki wynikało, że w ciągu maksymalnie miesiąca za tą cenę dom się sprzeda). Finalnie dom zostaje zarezerwowany w ciągu tygodnia za kwotę 585 tyś zł i własność nieruchomości została przeniesiona w ciągu kilku następnych tygodni. Co najważniejsze, oboje Sprzedających potrzebowało kupić sobie mieszkanie za środki uzyskane z podziału i sprzedaży wspólnego majątku. Dzięki trafnej analizie naszej Agentki uzyskanie znacznie wyższej ceny sprzedaży było dla nich możliwe.

Historia III

Linia średniego napięcia to nie problem. Działka sprzedana szybko i korzystnie.

Na początku roku zadzwonił do Agentki klient, który chciał sprzedać bardzo szybko swoją działkę, ponieważ zmusiła go do tego sytuacja zdrowotna. Działka budowlana z pięknym widokiem na Tatry i Jezioro Czorsztyńskie, jedynym problemem była linia średniego napięcia przebiegająca przez działkę. Pogoda nie sprzyjała i nie było widoku na ośnieżone, górskie szczyty, dlatego Agentka musiała chwilę poczekać z wystawieniem oferty co powodowało zniecierpliwienie u Sprzedającego. Agentka wytłumaczyła mu, że zdjęcia to podstawa sukcesu i że zrobi wszystko, aby szybko sprzedać tą działkę za jak najwyższą cenę. Po dodaniu ogłoszenia pojawiło się mnóstwo chętnych do obejrzenia nieruchomości. Jednak najszybciej zdecydował się klient znajomego Agentki i już po dwóch tygodniach obie strony spotkały się u Notariusza. Sprzedający uzyskał cenę wyższą niż się spodziewał, a wszystko to w czasie jednego miesiąca.

Z naszego bloga

Sprawdź nasze najnowsze artykuły

Podział nieruchomości

Podział nieruchomości

zabytkowy dom do remontu czerwienne

Góralski dom inny niż wszystkie

Compare listings

Porównać